Bugun...


Çevreyi Kirletene 175 Bin Lira Ceza
Çevre kirliliğine sebep olduğu tespit edilen işletmeye 175 bin 53 lira idari ceza uygulandı

Çevreyi Kirletene 175 Bin Lira Ceza

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 17 Şubat'ta Başiskele ilçesi sınırlarındaki Kirazdere mevkisinde çevre kirliliği olduğu ihbarı üzerine Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerince inceleme başlatıldı.

Kirazdere ile D-130 karayolunun kesiştiği köprü altından dereye mavi renkli atıksu aktığı görülmesi üzerine akıntının geldiği istikamette yapılan incelemede, bölgede faaliyet gösteren bir işletmede benzer fiziksel özelliklerde mavi renk, kokusuz kimyasal maddelerin bulunduğunun belirlendiğine yer verilen açıklamada, tesisten geçen ve İSU Yüzey Su Kanalı Sistemine bağlandığı noktada da aynı kirliliğin görüldüğünün tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere verildi :

"Tesis ve dereden numune alınarak, içerik ve karşılaştırma analizleri için Gebze ilçesinde bulunan TÜBİTAK-MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsüne gönderilmiştir.

Alınan numuneler doğrultusunda enstitü tarafından yapılan analiz sonuçlarına istinaden ilgili işletmeye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce 175 bin 53 TL tutarında idari yaptırım uygulanmış olup, ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."
Bu haber 477 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI