Bugun...


CHP'nin Kandıralı Aday Adayı Sezer Aday Gibi Çalışıyor
CHP'nin Kandıralı aday adaylarından Cevdet SEZER aday listesinde olmadığı halde adaylar gibi çalışıyor

CHP'nin Kandıralı Aday Adayı Sezer Aday Gibi Çalışıyor

CHP Kocaeli’den 44 Milletvekili Aday Adayından biri olan Kandıralı Cevdet SEZER seçim bölgesinde aday olmadığı halde aday gibi çalışarak CHP’ye destek istiyor.

 

Dün akşam Kandıra köylerinden AKP’nin kalesi sayılan Özbey köyü merkez kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Cevdet SEZER beklenenin üstünde ilgi ile karşılandı ve partili veya partisiz herkesi kendine hayran bıraktı. Tüm kıraathanenin pür dikkat dinlediği Sezer hemşerilerine Kandıralı köylülerin sorunlarını sıralayıp, çözüm yollarını anlattı. Sezer’e CHP Kandıra İlçe Sekreteri Sedat Çetinkaya, İlçe Yönetiminden; Ayhan Alkan, Sabahattin Güngör, CHP’li Kandıra Belediye Meclis Üyesi Recep Şenol eski yöneticilerden Mehmet Erim, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Uçar ve ekibi eşlik etti.

 

SEZER 2b arazileri, hayvancılık, imar ve köy tüzel kişiliği konularında partinin politikaları, çiftçilerin banka kredileri ve borçları ile akaryakıt giderleri konusunda CHP’nin köylünün yanında olduğuna ikna etti.

 

2/B ARAZİLER ÜCRETSİZ VERİLECEK, MAZOT 3 TL OLACAK

SEZER, 2b statüsündeki orman arazilerinin 1950’lerden kalma fotoğraflarla köylünün mağdur edildiğini, köylünün ıslah edip, vatan toprağında tarıma elverişli hale getirdiği halde para karşılığı asıl sahibine satılmaya çalışılmasının CHP iktidarında olmayacağını, 2b’lerin sahiplerine ücretsiz verileceğini belirtti.

 

Mazot ve benzin konusunda tarım amaçlı tüm makinalarda kdv ve ÖTV’nin kaldırılacağını, traktör ile benzinliğe giden çiftçinin mazotu 3 tl’den alacağını, su motoru, pat-pat, çapa motoru, ağaç motoru gibi benzinle çalışan tüm tarım aletlerinden de kdv ve ötv alınmayacağını belirtti.

 

HAYVANCILIK GELİŞECEK, KÖY TÜZEL KİŞİLİĞİ GERİ VERİLECEK

SEZER hayvancılık konusunda yerini bilmek bir kenara, adını bile duymadığımız Urguay’dan sağımlık veya beslemelik hayvan ithalatı yerine köylünün kendi üretimi hayvancılığın desteklenerek, hayvan politikasının dışarı bağımlıktan kurtarılacağını, hayvanı 5’e alıp, 4’e satma devrinin son bulacağını belirtti.

 

Köy tüzel kişilikleri ile imar planı ve imar konusunda köylülerin yaşadığı sorunların halledileceğini, köy tüzel kişiliklerinin geri verilerek; köylünün yeri olan taşınır veya taşınmazların belediyelerden alınarak köylüye iade edileceğini, ev veya kümse yapmak en kolay şekilde olacağını belirtti.

 

SARAY EDİRNE BÜYÜKLÜĞÜNDE PARA YEDİ

Soru cevap kısmında parti politikalarının vatandaşın en çok işine yarar politikalar olduğunu, başka hiçbir partinin bu denli hazırlıklı, planlı ve organize hareket edemediğini, iktidar partisinin halkı, vatandaşı düşünür plan yapmadığını belirten SEZER bir soru üzerine; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin 2 Milyar Dolara malolduğu, bu 2 milyar dolara 100 bin ev yapılacağını, 100 bin evde 4’er kişilik ailelerin oturduğunu düşünürsek 400 bin nüfusun oturabileceğini buda Edirne nüfusu büyüklüğünde bir şehrin saraya gömüldüğünü belirtti.

 

UZUN UZUN ALKIŞLANDI

Konuşması sonrası yoğun bir şekilde alkışlanan Sezer teşekkür ederken, partisine ve tüm Milletvekili adaylarına destek istedi. Sezer cep numarasını köylülerle paylaşırken bana 7/24 ulaşabilirsiniz. Dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 1536 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI