Bugun...


Çöp Depolama Alanına Sezer'den Sert Tepki
Kandıra'ya yapılacağı açıklanan çöp depolama alanına her kesimden itiraz çıkıyor

Çöp Depolama Alanına Sezer'den Sert Tepki

Kandıra Akçakese Köyü Mahallesi sınırları içerisindeki hazineye ait alana yapılacağı açıklanan Kocaeli Çöp Depolama Alanına başta bölge halkı, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, CHP, İYİ Parti olmak üzere bazı AKP'lilerinde itiraz sürüyor. 

CHP Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı Cevdet SEZER'de depolama alanına içeriği nasıl olursa olsun, ister koksun, ister kokmasın İstemiyoruz diyerek tepki gösterdi. 

Sezer'in o açıklaması: 

Çöp'ün Yeri Orası Değil
Ben Kelle Koltukta Gezmeye Hazırım 

Kandıramızın çöp kovası olarak ilan edilmesinden sonra önde gelenlerimiz, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve aklınıza gelen herkes OLMAZ diye açıklama yaptı. 

Herkese Göre: “su havzası, su kirlenir, turizm kentine yakışmaz, gıda merkezi oluyoruz v.b. sebeplerle Kandıra çöp kovası olamaz. Çok net sebep bir sürü, sonuç; OLAMAZ. 

Bakın bu konuda elimize sebep veriyorlar, diyorlar ki suyunuz kirlenmeyecek, hop suya bakıyoruz. Gıda bölgesine uzak; kokusu gider diyoruz. Turizm kentiyiz, 3-5 mavi bayrak var diyoruz; sahile uzak diyorlar. Kısaca biz ne dersek bize kabul ettirici bilimsel şeyleri sunmaya hazırlar. 

Konu; Su, Turizm, Gıda Organize Değil… İSTEMİYORUZ BU KADAR
Kandıra Kocaeli’nin en az çöp üreten ve bu çöpü kendi sınırlarında çözen tek ilçesi durumunda. Bizim çöp sorunumuz yok. Çöp sorununa sahip yerler, Kocaeli’nin diğer ilçeleri. Bu ilçelerin çöp sorunu Kandıramızı bağlamaz. Bu bu kadar net. 

Suyu kirletse de, kirletmese de… Koku yaysa da, yaymasa da… Turizme darbe vursa da, vurmasa da İSTEMİYORUZ. 

Bölge halkı bu yolda ilerlemeli. Ellerine bahane vermek onları güçlendir. Bu stratejik bir hata olur. 

Aslında bakarsanız temel isteksizlik; İSTEMİYORUZ. Yani bizim çöp derdimiz yok, derdi olan düşünsün. Bölge halkı, sivil toplum kuruluşları ve herkes bu şekilde düşünüyor, ancak siyasi otorite ilk hamleyle konuyu bu yöne çekerek halkı ikna etmeye getirecek. Yani suyunuz kirlenmeyecek, kokmayacak, aksırmayacak, tıksırmayacak… o zaman kuruverin diyeceğiz. 

Sebep, amaç, beklenti, duruş vs. ne olursa olsun, temel sebep bizim sorunumuz olmayan bir konuda sorun istemiyoruza yönlenmeliyiz. 

Şahsım bu yönde hareket edecek. Doğa harikası memleketime İzmit’in, Derince’nin, Körfez, Gebze, Darıca, Dilovası, Karamürsel, Gölcük…… ilçelerinin piliğini istemiyorum. Bunun olmaması için kelle koltukta gezmeye hazırım buyurun hodri meydan. 

 

Sezer'in facebook paylaşımı: LİNK
Bu haber 1141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI