logo111.gif logo.gif
 
 
 
 
Vekil Danışmanına Belediyeden Özel Kalem Maaşı

Vekil Danışmanına Belediyeden Özel Kalem Maaşı

  Bu haber 11 Şubat 2011, Cuma 07:07:05 eklenmiştir. 5189 kez okunmuştur.
Vekil Danışmanına Belediyeden Özel Kalem Maaşı Karabacak’ın, Milletvekili Ayar'ın danışmanını da işe alarak maaş ödediği ortaya çıktı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti Milletvekili Eyüp Ayar’ın Danışmanı olan Mustafa Malkoç’u, bu göreve gelmeden önce belediyede kendisinin Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna aldırdığı, yaklaşık olarak beş ay sonra ise TBMM’ye geçici görevle gönderdiği öğrenilirken, Malkoç’un halen Darıca Belediyesi Kadrosu’nda çalışıyormuş gibi gösterildiği tespit edildi...

Darıca’nın gelir kaynakları olmadığını belirterek, zaman zaman giderleri karşılamakta zorlandıklarını ve bu nedenle arsa satmaktan başka çareleri olmadığını dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın, tüm bunlara rağmen ilçenin bir çok araç ve gerecini neredeyse ülke belediyelerinin tümüne dağıtmasının ardından, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar’ın danışmanını da belediye kadrosunda gösterip maaşını da her ay düzenli olarak ödediği ortaya çıktı.

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar’ın şimdiki danışmanı olan Mustafa Malkoç’u, 22.12.2008 tarihinde Darıca Belediyesi’ne kadrolu eleman olarak işe alan Başkan Şükrü Karabacak’ın bununla da yetinmeyerek Malkoç’u kağıt üzerinde kendisine Özel Kalem Müdürü olarak atadığı tespit edildi.

İKİ TANE Mİ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ VARDI ?
Mustafa Malkoç’un Darıca Belediye Başkanlığı’na Özel Kalem Müdürü olarak atandığı tarihte, Hamza Doğan’ın da bu görevin başında olduğu tespit edilirken, hangi ismin resmi olarak Darıca Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nü üstlendiği anlaşılamadı…
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar’ın Danışmanı Mustafa Malkoç’un, bu görevinden önce Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın Özel Kalem Müdürlüğünde sadece 14 gün gibi bir süre zarfında çalışmış gibi gösterildiği tespit edilirken, 05.01.2009 tarihinde de bu defa Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği(VHKİ) kadrosuna atamasının yapıldığı öğrenildi.
Bu görevde de hiçbir zaman işbaşı yapmadığı ortaya çıkan Malkoç’un 18.05.2009 tarihinde ise TBMM, Genel Sekreterliği’ne Geçici Görev’le atamasının yapıldığı tespit edildi.

BELEDİYE PERSONELİ, MALKOÇ’U ÇALIŞIRKEN HİÇ GÖRMEMİŞ
Mustafa Malkoç’un, Darıca Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulunduğu 22.12.2008 ve 05.01.2009 tarihleri arasında, o dönemin Özel Kalem Müdürü Hamza Doğan’ın da işinin başında olduğu belirtilirken, Malkoç’a hangi gerekçelerle maaş verildiği bilinmiyor.
Öte yandan, Özel Kalem Müdürlüğü’nden VHKİ’ne ataması yapılan ve bu görevde de kağıt üzerinde yaklaşık olarak 4 ay çalışmış gibi gösterilen Mustafa Malkoç’u, bir çok personelin tanımadığı ve görmediği iddia ediliyor.

MİLLETVEKİLİ AYAR, DARICA’YA NE VERDİ ?

İki dönemdir Kocaeli Ak Parti Milletvekilliği görevini sürdüren Eyüp Ayar, ilgili yasanın çıkmasından önce Darıca’nın ilçe statüsüne geçmesine karşı çıkarak buna, “Gebze’den kimse zırnık kopartamaz” şeklinde tepki göstermişti.

Darıca’nın ilçe olmasıyla birlikte Tren Yolu’nun doğal sınır olarak kabül edilmesi fikrinin ihlal edilmesine tepki gösteren Darıcalılar’a önce, “ Yeni bir yasa çıkartırız ve yetkili mercilere sunarız, yetkili mercii de hükümet olduğuna göre, hükümet de bizim partimiz olduğuna göre bu konuyu çözmek zor olmaz “ diyen, ancak daha sonra aynı şekildeki bir soruya “Size Pasaport soran mı var, ne sınırı ?” şeklinde cevap vererek adeta alay eden Eyüp Ayar’a danışman konusunda belediyenin hangi gerekçelerle destek verdiği henüz bilinmiyor…

NEDEN BÜYÜKŞEHİR VE DİĞER BÜYÜK İLÇE BELEDİYELERİ ÜSTLENMEDİ ?
Diğer yandan, 12 ilçesi bulunan ve bunların tamamı da Ak Parti’li belediyelerce yönetilen Kocaeli bölgesinde, Ak Parti’nin milletvekili sayısı altı isimden oluşuyor.

Bu durumda Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere, diğer ilçe Belediyelerin Kocaeli Ak Parti Milletvekili Eyüp Ayar’ın Danışmanı Mustafa Malkoç’u neden kendi kadrolarında göstermediği de merak edilen soruların başında geliyor. -darıcagazetesi.org
ETİKETLER : ,

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
yılmaz
Yemeye devam edin bakım nolcak
arkadaş bunun sonu ne zaman gelicek.ye ye nereye kadar yaa.yeter da .hiç mi helal süt emmiş biri yok yaa.ordan maaş ver burdan maaş ver.ama alt kadroya gelince 1000 lira ver ne yol parası ver ne yemek.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Kasiyeri Bıçaklayan Şahıs Manisa'da Yaka
Darıca'da Araçtan 350 Bin Lira Çalındı
Suriyeli Çocuklar Hayvanat Bahçesi'nde
Darıca, Kutlu Doğum Yürüyüşünde Buluştu
Ehliyetsiz Sürücü 3 Öğrenciyi Yaraladı
Duvarı Delip Tekel Bayisini Soydular
Darıca’da MOBESE Çalışmaları Başladı
Polisin Öldürdüğü Adam Alkollü Çıktı
Farabi'de Tıbbi Sosyal Hizmet Birimi Tan
Darıca'da Akılalmaz Uyuşturucu Operasyon
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Haziran Seçimlerinde Kocaelide 1nci Parti Hangisi Olur
AKP
CHP
MHP
DİĞER
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Kasiyeri Bıçaklayan Şahıs Mani
Darıca'da Araçtan 350 Bin Lir
Suriyeli Çocuklar Hayvanat Bah
Darıca, Kutlu Doğum Yürüyüşünd
Ehliyetsiz Sürücü 3 Öğrenciyi
Duvarı Delip Tekel Bayisini So
Darıca’da MOBESE Çalışmaları B
Polisin Öldürdüğü Adam Alkollü
 
Vekil Danışmanına Belediyeden ( 5190 )
Darıca’nın Örnek Projesi Sürüy ( 4483 )
Darıca’da MOBESE Çalışmaları B ( 4342 )
Darıca Farabi’de Gastroloji Uz ( 4173 )
Darıca'da Trafik Kazası: 3 Yar ( 4170 )
Darıca Farabi Personeli “HE” B ( 3953 )
Darıca Aslan Çimento'dan Çevre ( 3675 )
Tarhan, ‘Kocaeli'de Oyla ( 3336 )
 
 
 
 
    »  Genç Judocular Konya’dan Madalyalarla Döndü
    »  Kocaelispor’dan Acı Rekor
    »  Körfez, Yine "Kızardı"
    »  Yarı Final Müsabakasında Güzeltepe Voleybol Takımı Eğitim İş Voleybol Takımı ile Karşılaştı
    »  Darıca G.B. Son Dakikada Güldü
    »  Gölcük'ten Erken Mola
    »  Büyükşehirli Boksörler Son Provasına Çıkıyor
©Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz
Her hakki saklıdır.
Bu Site Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz www.ce-se.com Tarafindan Hazirlanmistir.
Yeni Sayfa 1