logo111.gif logo.gif
 
 
 
 
Büyükşehir İstanbul’a Otobüs Seferi Başlatıyor

Büyükşehir İstanbul’a Otobüs Seferi Başlatıyor

  Bu haber 26 Ocak 2012, Perşembe 23:43:57 eklenmiştir. 10889 kez okunmuştur.
Büyükşehir İstanbul’a Otobüs Seferi Başlatıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1 Şubat’tan itibaren kapanacak demiryolu nedeniyle otobüs seferlerine başlıyor

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1 Şubat`tan itibaren ‘hızlı tren` çalışması nedeniyle kapanacak demiryolu hattında kaynaklanacak olan sorunları otobüs seferleri ile çözmeyi planlıyor.  Her gün yaklaşık 3 bin 500 kişinin kullandığı tren seferlerinin durdurulmasıyla birlikte yolcuların yaşayacağı sıkıntıları önlemek adına üretin projede Derbent-Tuzla İçmeler İstasyonu arasında 10 belediye otobüsü sefer yapacak.  Tren istasyon durakları güzergahında bu hafta Pazartesi günü başlayacak olan seferlerde kent kart kullanma zorunluluğunun yanı sıra belirlenen fiyata göre tam 5 TL öğrenci 3 TL ücret ödeyecek. 

 

10 ADET OTOBÜS

Konuyla ilgili deniz otobüsü alternatifinin değerlendirilmeyeceği ulaşım güzergahı için Derbent`ten başlayacak kod adı 200 hatlı otobüs seferleri belirlenen 15 durakta yolcularını indirip- bindire bilecekler. Konuyla ilgili Sivil Toplum Merkezinde basın açıklaması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekterci Ersin Yazıcı,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların mağdur olmaması için üretilen çözümü aktardı.  Verilere göre gün içerisinde tren istasyonlarını kullanan yolcu sayısının 3 bin 553 olduğunu söyleyen Yazıcı, “ Hızlı tren çalışmaları kapsamında oluşacak olan sıkıntıları minimuma indirmek için 10 adet çevre dostu Derbent-İzmit-Gebze ve Tuzla İçmeler arası sefer konuldu” dedi.

 

15 DURAK BELİRLENDİ 

30 Ocak Pazartesi günü başlayacak olan otobüs seferleriyle ilgili olarak Yazıcı, “ Mevcut tren istasyonlarına paralel belirlenen duraklarda Derbent baş duraklı, Tuzla İçmeler Tren İstasyonu son duraklı Derbent – İzmit – Gebze – Tuzla İçmeler arasında belirlenen 15 durakta yolcu alacak. Büyükşehir Belediyemize ait resmi plakalı 10 adet CNG sıkıştırılmış doğalgazlı araçlar ile tren seferlerine paralel ekspres seferler düzenlenecektir. Sefer süresi trafiğe bağlı olarak 90-105 dakika olarak planlanmıştır.  Bu seferler ile yaklaşık günlük 8 bin yolcuya karşılayabilecek sistem kurulacaktır.  Talep ve gidişata göre şimdilik 10 araçla yapılan seferlerimiz de araç sayısını 15 de çıkarta biliriz” şeklinde konuşuldu. 

 

KENT KART ZORUNLU 

Kent kartın zorunlu olduğunu anımsatan Yazıcı belirlenen ücret tarifesini tam 5 TL, öğrenci 3 TL olarak açıkladı. Yazıcı,“ Bu hattı kullanacak vatandaşlarımız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırlarında geçerli Elektronik Ücret Toplama Sistemi olan Kentkart almaları gerekmektedir. Bunun dışında araçta para geçerli olmayacak ve bilet satışı yapılmayacaktır. Daha önce kendi kartları ile trenleri kullanan engelli, öğrenci vb. ücretsiz ya da indirimli kart kullanan yolcular, bu indirimden ve ücretsiz seyahat imkanından faydalanmak isteyenlerin Gebze KBB Hizmet Binasına yada Kocaeli Fuar Alanı içerisindeki Seyahat Kartları Birimlerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Kentkart Bayileri www.kocaeli.bel.tr adresimizden ya da www.kentkart.com.tr web adresinden ulaşılabilecektir “ dedi. 

 

FİRMALARDAN DESTEK 

Belediyenin aldığı önlemlerin yanı sıra özel otobüs firmalarıyla yapılan görüşme sonuçlarına da değinen Yazıcı, “Mevcut şehirlerarası çalışan araçlar %45-%50 kapasite ile çalışmaktadırlar. İstanbul – İzmit arası çalışan EFETUR ve GÜRKAN METRO firmalarının bu kapasitelerine ilave olarak yaklaşık 80 araç alacakları ifade etti.  Bu sayede 12 bine yakın kurulu kapasite artışı, mevcut günlük 15 bin yolcu taşıma kapasitesi-günlük 300 sefer sağlanacağı beyan etmişlerdir. Adapazarı – İzmit – Derince arası D-100 Karayolu üzerinde çalışan firmalar, sefer sıklıklarını artırabilecekleri yönünde görüş bildirmişlerdir. Sakarya – Gebze arası TEM`den çalışan araçlar da aynı şekilde sefer artırımı yönünde görüş bildirmişlerdir” ifade etti
ETİKETLER : ,

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
ALİ CAN
OTOBÜS
körfez -izmit arasında yeterli otobüsümüz tok denmişti istenince alınıyormuş yada bir şekilde temin ediliyormuş biz bu işe hala çözüm bulamadık saygılar
kenan
yarımca
istanbul'dan önce körfez yarımcaya otobüs seferi koyun.körfez halk otobüslerinden kaç tl çıkarınız oldu otobüs koymamak için bilmem ama vatandaşa düzgün hizmet edin halkın çıkarını koruyun.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
Enpay'da İşçilerden Eylem
16 Bin Paket Kaçak Sigara Yakalandı
Evlilik Fuarında 20 Milyonluk Satış Yapı
İlimizde İşsizlerin 5'te 1'ine İş Bulund
15 Bin Korsan Cd'ye El Konuldu
SGK Çalışanlarından Simitli Protesto
Bilgievleri’nden Bir Dehanın Eserine Ziy
Avukatım Dedi 92 Bin TL Dolandırdı
Encümende Satış İhalesi Yapıldı
İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Bütün Hızıyla
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Haziran Seçimlerinde Kocaelide 1nci Parti Hangisi Olur
AKP
CHP
MHP
DİĞER
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Enpay'da İşçilerden Eylem
16 Bin Paket Kaçak Sigara Yaka
Evlilik Fuarında 20 Milyonluk
İlimizde İşsizlerin 5'te 1'ine
15 Bin Korsan Cd'ye El Konuldu
SGK Çalışanlarından Simitli P
Bilgievleri’nden Bir Dehanın E
Avukatım Dedi 92 Bin TL Doland
 
Dikkat! Otobüslerin Hat Numara ( 32283 )
Ucuz Elektrik Hangi Saatler Ar ( 23551 )
Yeni Kuzey Marmara Otoyolunun ( 22267 )
Büyükşehir İstanbul’a Otobüs S ( 10890 )
170 TL'ye TOKİ Evleri Başvurul ( 8917 )
Hüseyin Çelik, KSO’da Konuştu ( 6173 )
Esmar Kartepe'de Açıldı ( 6115 )
Uzel Makina Kime Peşkeş Çekile ( 5775 )
 
Efes Pilsen Bayii İflas Etti, Kapandı
 
 
 
    »  Genç Judocular Konya’dan Madalyalarla Döndü
    »  Kocaelispor’dan Acı Rekor
    »  Körfez, Yine "Kızardı"
    »  Yarı Final Müsabakasında Güzeltepe Voleybol Takımı Eğitim İş Voleybol Takımı ile Karşılaştı
    »  Darıca G.B. Son Dakikada Güldü
    »  Gölcük'ten Erken Mola
    »  Büyükşehirli Boksörler Son Provasına Çıkıyor
©Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz
Her hakki saklıdır.
Bu Site Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz www.ce-se.com Tarafindan Hazirlanmistir.
Yeni Sayfa 1