Bugun...


Kocaeli'nin Mahalle Mahalle Korona Haritası
Mahallenizde Vaka Var mı? Salık Bakanı açıklaması ile Kocaeli'deki durum netleşti.

Kocaeli'nin Mahalle Mahalle Korona Haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren haritalar paylaştı. Haritalara göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak’ta yoğunluk daha fazla.

 

Gebze'de Vaka Sayısı Yoğunukta 

Haritaya bakıldığında Kocaeli'deki vaka, ölüm ve test sayısının Gebze, Çayırova, Darıca bölgesinde yoğunlaştığı görülüyor. Kırmızı renkteki noktalar ölümleri gösterirken, en çok ölümün Gebze bölgesinde olduğu görülüyor. Gebze bölgesinde arı kovanı gibi vaka sayısı görülürken, ölüm noktası olan kırmızı nokta yapılan tespitte 8-9 kişi olarak görülüyor. 

 

İzmit Merkezde Vakalar Görülüyor

İzmit merkezde 15-20 arası yeşil renk vaka görülürken, 3 kırmızı nokta ile İzmit merkezde 3 ölümün oluğu görülüyor. Vaka durumun ciddi boyutta olduğu görülen haritada, testlerin arttığı görülüyor. Bekirdere, Yenişehir, Tavşantepe bölgelerinde vakaların olduğu görülürken, Bayındırlık, Dünyabankası ve Gündoğdu bölgesinde de tespit edilmiş vakaların olduğu görülüyor. 

 

Gölcük'te 2 Kırmızı Nokta

Gölcük'te  vaka sayısı ciddi boyutta görülürken, kırmızı nokta ile 2 vakanın olduğu, bu nedenlede 2 ölümün gerçekleştiği görülüyor. 

 

Körfez Vaka Sayısı Arı Kovanı Gibi

Cumhurbaşkanınında altını çizerek işaret ettiği Körfez ilçesinde vaka sayısı ciddi boyutta görlürken, ölüm noktası olan kırmızı bir kişi olarak görülüyor. 

 

Derince, Dilovası, Kartepe, Kandıra Stabil

Bu ilçelerde vaka sayısı düşük görünürken, ölüm noktası olmadığı haritadan tespit edilebiliyor. 

 

 Bu haber 1110 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI