logo111.gif logo.gif
 
 
 
 
Ehliyet için sağlık raporu alacaklar mutlaka okuyun!

Ehliyet için sağlık raporu alacaklar mutlaka okuyun!

  Bu yazı 13 Mayıs 2011, Cuma 22:32:39 eklenmiştir. 5952 kez okunmuştur.
Yazar : Uğur GENCER
Ehliyet için sağlık raporu alacaklar mutlaka okuyun!


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ehliyet için sağlık raporu alacaklar mutlaka okuyun!
 
Uzun zamandır yazmak istediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ancak bu noktada hiçbir özel hastaneye ne garezim var, nede kazançlarında gözüm var. Benim amacım gerek yazılı gerekse Radyo aracılığı ile vatandaşı bazı hususlarda bilinçlendirmektir. Soracak olursanız ben bunu 1992’den günümüze gerek yazılı, gerek sözlü hala severek yapıyorum.
Ehliyet alırken bilindiği gibi sağlık raporu almak mecburiyeti var. Hangi kursa giderseniz gidin yolunuz mutlaka sağlık raporu almaktan geçecektir. Sağlık raporu özel hastaneler tarafından belli bir ücret karşılığı verilirken, birde hiç ücret vermeden alabileceğiniz aile hekimlerinizin olduğunu unutmayın! Kayıt olduğunuz sürücü kursunun tamamen sizin menfaatiniz için her hangi bir özel hastane ile fiyat indirimi bakımından anlaşmalı olduğunu duysanız bile hiçbir ücret ödemeden sağlık raporunuzu aile hekiminizden ücretsiz alabileceğinizi de unutmayın! Sadece bu noktada Devletin sunduğu imkânları bilmek yeterlidir. Devletimizin sunduğu imkânlardan faydalanmak varken neden cebinizden boş yere para çıksın?
Genelde kuyruklara takılmayayım, işim uzun sürmesin, hemen sürücü olur belgesini alayım düşüncesiyle hemen kesenin ağzını açıyoruz. Oysaki aile hekimlerimizin de resmi olarak bu işlemi aynı hızla yaptığını unutuyoruz. Bence her şeyden önce aslı astarı olmayan, yalan yanlış ortalıkta dolaşan kafamızı karıştıracak iddialardan ve alakasız bilgilerden uzak durmamız gerekiyor.  Ehliyet alacak her vatandaş sağlık raporunu istediği özel hastaneden veya kendi aile hekiminden alma özgürlüğüne sahiptir. Bu noktada sağlık raporu almak için vatandaşı hiç kimse yönlendiremez? Önemli olan aldığınız sağlık raporunun mevzuata uygun olmasıdır. Altını çizerek belirtiyorum, Aile hekiminizden ücretsiz olarak aldığınız “sürücü olur raporu” resmi bir belge olup yönetmelikte belirtildiği gibi kesinlikle kabul ediliyor.  Siz sokakta duyduğunuz yalan yanlış duyumlara, çeşitli söylemlere kulak asmayın! Siz yönetmeliğe bakın. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği sürücü belgesi kısım görevlileri büyük bir titizlikle, özellikle konularına tam anlamıyla vakıf olarak, gerek sürücü kurslarına tebligatlar konusunda, gerekse vatandaşı doğru bilinçlendirmek noktasında görevlerini titizlikle icra ediyorlar. Vatandaş sürücü belgesi için istenilen evrakları tam ve eksiksiz hazırladığı, parmak izini de verdiği takdirde çok rahat şekilde hak kazandığı sürücü belgesini almaktadır. Sizden ricam kafanıza takılan soruları lütfen muhataplarına sorarak hareket edin. Sokakta kafanızı karıştıracak kendilerini bilgi abidesi sananlara itibar etmeyin. 
Sürücü belgesi alacaklar takdir tamamen sizin sağlık kurulunca, yönetmelikte belirtilen esaslara göre “Sürücü olur” raporunuzu ister ücretsiz olarak aile hekiminizden, isterseniz belli bir ücret karşılığında özel sağlık kuruluşlarından alabilirsiniz. Verilen sağlık raporlarının eksik veya gerçeğe uygun olmamasının tespiti halinde, sorumlular hakkında Türk Ceza Kanununa göre işlem yapılacağını unutmayınız.
“Sokakta duyduğunuz yalan yanlış bilgiler sokakta kalır.” Duyumlarınızı ve şikâyetlerinizi mutlaka yetkililerle paylaşarak hareket edin ve sonunda karlı çıkın.
 
 
ALINTI KAYNAK:DEMOKRAT GEBZE

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
hakan
surucu saglik raporu
Surucu saglik raporu almak icin aile hekimine gittim bana sordu b sinifimi ehliyet aliyorsun hayir dedim d sinifi alicam d sinifi ehliyet icin biz rapor veremiyoruz dedi ozel hastaneden alacaksin. B icin verebilyor ama. D icin aile hekimleri rapor veremiyormus kocaeli derince yenikent saglik ocagi
hakan
surucu saglik raporu
Surucu saglik raporu almak icin aile hekimine gittim bana sordu b sinifimi ehliyet aliyorsun hayir dedim d sinifi alicam d sinifi ehliyet icin biz rapor veremiyoruz dedi ozel hastaneden alacaksin. B icin verebilyor ama. D icin aile hekimleri rapor veremiyormus kocaeli derince yenikent saglik ocagi
tamer
surucu belgesi icin saglik
yazinizi titzlikle okudum ve cok yardimci oldu cok tesekkurler


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Uğur GENCER Yazıları
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Haziran Seçimlerinde Kocaelide 1nci Parti Hangisi Olur
AKP
CHP
MHP
DİĞER
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
 
    »  Genç Judocular Konya’dan Madalyalarla Döndü
    »  Kocaelispor’dan Acı Rekor
    »  Körfez, Yine "Kızardı"
    »  Yarı Final Müsabakasında Güzeltepe Voleybol Takımı Eğitim İş Voleybol Takımı ile Karşılaştı
    »  Darıca G.B. Son Dakikada Güldü
    »  Gölcük'ten Erken Mola
    »  Büyükşehirli Boksörler Son Provasına Çıkıyor
©Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz
Her hakki saklıdır.
Bu Site Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz www.ce-se.com Tarafindan Hazirlanmistir.
Yeni Sayfa 1