logo111.gif logo.gif
 
 
 
 
Belediye cenaze hizmetleri

Belediye cenaze hizmetleri

  Bu yazı 05 Ocak 2012, Perşembe 15:05:35 eklenmiştir. 1547 kez okunmuştur.
Yazar : Uğur GENCER
Belediye cenaze hizmetleri


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelde dostları ziyareti maksatlı gittiğim Karamürsel’e bu defa bir cenaze merasimine katılmak için gittim. Gebze Mezarlık İşleri Müdürlüğü’nden cenaze aracı kortejiyle sabah erken saatte başlayan yolculuğumuz Karamürsel merkezde bulunan ve 1974 tarihli Kayacık Camii’nde son buldu. Yolculuk boyunca aldığım notlardan biraz bahsetmek istiyorum.

Öncelikle, AK Parti iktidarından sonra mezarlık hizmetleri konusunda yeni yapılanmalarla ve verilen hizmetlerle ilgili olarak kimse çıtını çıkarmasın, böylesi bir hizmeti bugüne kadar kimse vermedi. AK Parti’nin sunduğu hizmetler noktasında özellikle Belediyelerin sergiledikleri bu hizmetler her kesimce takdir ediliyor. Çok farklı düşünce sahibinin var olduğu bir toplumda cenaze işleri hizmetlerinin her kesim tarafından beğenilmesi, olumsuz eleştirilere maruz kalmaması iktidar partinin başarısıdır. Cenazesi olan cenaze sahipleri hiç uğraşmadan tek bir telefonla bütün işlemleri, cebinden beş kuruş para çıkmadan halledebiliyor, üstelik Belediye hizmetini ayağına kadar getirebiliyor. Hizmet bunlarla kalmıyor, isteğe bağlı cenazenizi sadece Gebze içi ve Karamürsel’e değil, Türkiye’nin diğer bir ucuna kadar ücretsiz gönderebiliyorsunuz. Bu noktada geçmiş dönemleri unutmamak gerekir.

Aynı gün içersinde hem Gebze Belediyesi’nin hem de Karamürsel Belediyesi’nin mezarlık işleri müdürlüğünün çalışmalarını bizzat yerlerinde takip ederek, cenaze işlemlerinde gerçekleşen tüm akışı inceledim. İnanın verilen hizmette tek bir kusur yoktu. Zaten olsa da benden kaçmazdı. Bu incelemelerimde gördüğüm ve duyduğum takdire değer sözlerden bahsederken, bir de gözden kaçtığını düşündüğüm küçük bir ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Gebze Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü araçlarının mavi olan tepe lambalarının değiştirilmesi ve diğer belediyelerde olduğu gibi orijinali olan yeşil led takılması gerekir. Hepimiz biliyoruz ki; Gebze Belediye cenaze araçları gün boyu her tarafa cenaze götürüyor, dolayısıyla uzun yolda veya trafik yoğunluklarında vatandaş ve karayollarında görevli yetkililer baktıklarında ‘cenaze aracı mı yoksa başka kurum aracı mı’ olduğunu anlamaları açısından bence önemlidir. Özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum Gebze Belediyesi cenaze işleri araçları gittikleri her yerde Gebze Belediyesi’ni temsil ediyorlar. Belki basit ama dikkat çeken bir konu olduğunu belirtmek istedim. Gebze Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü’nün verdiği hizmet noktasında şimdilik yazacaklarım bu kadar, ancak bir düşüncem daha var onu da önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.
Alıntıkaynak:demokratgebze

Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Uğur GENCER Yazıları
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Haziran Seçimlerinde Kocaelide 1nci Parti Hangisi Olur
AKP
CHP
MHP
DİĞER
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
 
    »  Genç Judocular Konya’dan Madalyalarla Döndü
    »  Kocaelispor’dan Acı Rekor
    »  Körfez, Yine "Kızardı"
    »  Yarı Final Müsabakasında Güzeltepe Voleybol Takımı Eğitim İş Voleybol Takımı ile Karşılaştı
    »  Darıca G.B. Son Dakikada Güldü
    »  Gölcük'ten Erken Mola
    »  Büyükşehirli Boksörler Son Provasına Çıkıyor
©Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz
Her hakki saklıdır.
Bu Site Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz www.ce-se.com Tarafindan Hazirlanmistir.
Yeni Sayfa 1