logo111.gif logo.gif
 
 
 
 
DOĞRU YATIRIM...!

DOĞRU YATIRIM...!

  Bu yazı 05 Mayıs 2010, Çarşamba 12:04:08 eklenmiştir. 1973 kez okunmuştur.
Yazar : Bahadır LÜSER
Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sonrası insanların yöneldiği en akıllı yatırımlardan biri kuşkusuz Arsa’ya yapılan yatırımdır...


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

bahadirluser@kocaelihaber.com.tr

DOĞRU YATIRIM..!

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sonrası insanların yöneldiği en akıllı yatırımlardan biri kuşkusuz Arsa’ya yapılan yatırımdır.Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde son 1 yıl içinde satılan arsaların değeri katlanmış durumda.Yani buralardan arsa alanlar paralarını doğru yerde değerlendirmiş durumdalar.Son günlerde en çok merak ettiğim bu konu hakkında ufak bir araştırma yaptım ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Arsa, yatırım araçları içinde her zaman en çok rağbet gören seçenekler arasında bulunuyor. Son yıllarda inşaat sektöründe yaşanan büyük hareketlilikle birlikte arsa’ya yatırımının popülaritesi iyice artmış durumda. Çünkü en çok kazandıran gayrimenkul yatırımlarından biri. Karlı olmasının yanı sıra arsa yatırımı yapmak bir o kadar da riskli. Bu nedenle yatırım yaparken mutlaka uzman kişilere danışmakta fayda var.Çok sevdiğim bir ağabeyim olan Ercan Erol Bey’den  doğru arsa yatırımı nasıl yapılır diyerek,biraz bilgi aldım.Ercan Erol, arsa yatırımı yapılacak yerin son derece önemli olduğunu özellikle işaret ediyor. “Gelişmekte olan bölgelerde ya da büyük şirketlerin yatırım yapacağı yerlerde yeterince beklendiğinde, arsaların prim yapması kaçınılmaz oluyor” diyor.

Hangi tip arsaya yatırım yapacağınız son derece önemli. Ercan bey,özellikle yeni konut projelerinin olduğu yerlerde, ticari imarlı arsaların en doğru yatırım olduğunu düşünüyor. Bu tip arsaların konut imarlı arsalara göre daha iyi prim yaptığını söyleyerek, “Ticari imarlı arsalar yeni yerleşimlerde 3-5 sene zarfında iyi prim yapıyorlar. Birçok yeni yerleşim alanları oluştu. Bu bölgelerde ya da yakınlarında ticari imarlı arsalara yatırım yapıp gelecekte iyi bir market, alışveriş merkezi, küçük sanayi sitesi olarak kullanılacak yatırımlar yapılabilir” diyor.

Doğru yatırım yapmak isteyenler ve en önemlisi ticarete girmekten korkanlar için en garanti yatırım şüphesiz arsa yatırımı olarak görünüyor.Siz yinede işin uzmanına sormadan asla yatırım yapmayın benden söylemesi.Özellikle Ercan bey’in fikirlerine mutlaka danışmanınızı öneririm sizlere.(Kandıra Arsa Ofisi - Turan Güneş Caddesi Üçyol Mevkii,Toros Market Üstü Kat:2 Fax:323 08 41)


Diigo Diigo Digg Digg Newsvine Newsvine Technorati Technorati
Del.icio.us Del.icio.us Facebook Facebook Reddit Reddit Jumptags Jumptags
Simpy Simpy StumbleUpon StumbleUpon Slashdot Slashdot Propeller Propeller
Furl Furl Yahoo Yahoo BlinklistBlinklist Google Google
 
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Bahadır LÜSER Yazıları
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Haziran Seçimlerinde Kocaelide 1nci Parti Hangisi Olur
AKP
CHP
MHP
DİĞER
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
 
    »  Genç Judocular Konya’dan Madalyalarla Döndü
    »  Kocaelispor’dan Acı Rekor
    »  Körfez, Yine "Kızardı"
    »  Yarı Final Müsabakasında Güzeltepe Voleybol Takımı Eğitim İş Voleybol Takımı ile Karşılaştı
    »  Darıca G.B. Son Dakikada Güldü
    »  Gölcük'ten Erken Mola
    »  Büyükşehirli Boksörler Son Provasına Çıkıyor
©Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz
Her hakki saklıdır.
Bu Site Ce-Se Web, Rek. Ajns. Hab. ve Bil. Hiz www.ce-se.com Tarafindan Hazirlanmistir.
Yeni Sayfa 1