Bugun...
15 Şubat Yalnızlar Günü..!


Bahadır LÜSER
bahadirluser@gmail.com
 
 

                       

       Bugünün dünden neyi eksik?  Gönül çalkantıları, kırgınlıkları ve çatlaklar açan sarsıntılarla bugüne ‘’ Yalnız’’ gelmiş olabilirsiniz. Eğer o kişilerden biriyseniz, bu dünkü sevgililer gününün ardından sizler için kaleme aldığım bir ‘’ Yalnızlık Manifestosu’’ dur.

                                                           ***

      Rabbimiz, olması gerekenleri İnsanlar için bir araya getirdi…

      İnsanların, Islanması içindir Yağmur,  

      Isınması içindir Güneş

      Ve Yanması içindir Ateş…

                                                       ***

      Dünya nüfusu 8 milyar kişi civarında. Bu sayının yalnızca dörtte biri sizin yaş grubunuzda desek, 2 milyar insan eder. Bu 2 milyar insanın muhtemelen yarısı, ilgi duyduğunuz cinsiyetin mensubu. Buda 1 milyar demek. Bu 1 milyar insanın tahminen yalnızca %1’i bulunduğunuz coğrafyada ve ulaşabildiğiniz çevrenizde. Buda 10 milyon kişi eder. Bu 10 milyon kişiden onda biri ancak sizin arzu ettiğiniz eğitim seviyesinde. Kaldı mı size 1 milyon :)

     Sevgili olmak istediğiniz kişi ile ilgili meslek takıntınızda var diyelim. 1 milyon kişiden ancak %1’i sizin istediğiniz meslek grubundadır. Buda 10 bin kişi yapar. Fakat daha kriterleriniz bitmedi tabi… Boy kriteriniz, Ten rengi, Göz rengi gibi kriterleri de eklediğimiz zaman, kala kala elimizde 1000 kişi kaldı.

     Eleme kriterlerimiz devam ediyor tabiii…Ailesi, yaşam tarzı, tuttuğu takım, giyim kuşamı, gelecekten beklentileri, dini ve siyasi görüşü derken 10 kişi kaldı. Bunların 8’i için, size elektrik veremeyecek yada eleyecek bir sebeb mutlaka bulacaksınız..! En sonunda kaldı mı elinizde 2 kişi?

      Şimdi, karşınızdaki kişi içinde, tüm bu kriterler sonucunda, onun elediği 8 milyardan geriye kalan 2 kişiden biride siz olmalısınız ki, birbirinizle olabilin. Elinizdeki son 2 kişiden biri de başkasını seviyor desek, kaldı mı size 1 kişi?

     14 Şubat’a sevdiğinizle birlikte girdiyseniz, bir mucizeye tanık oluyorsunuz demektir. 8 milyarlık bir kürede, birlikte olabileceğiniz, sevebileceğiniz, herşeyiyle içinize sindirebileceğiniz ve karşınızdaki kişinin de ‘sizi’’ benzer şekilde ‘’tek’’ gördüğü yegane 1 kişi ile berabersiniz.

     Bu sizce de başlı başına bir mutluluk ve şükredilmesi gereken bir Şans değil mi?

                                                       ***

     Yaşamın bizden istediği, karşılaştığımız tüm olaylar ve insanlar vasıtasıyla daha çok şekillenmemiz, daha özel, daha ‘’benzersiz’’ olmamız değil mi zaten? Kendimizi daha iyi tanıyarak Kemale doğru erişmemiz değil mi?

     Belki de hayatın bir sırrına erişebilmekte, sevgiyi bulmaya çalışmaktı…Bir gül için tüm dikenlere de Su verebilmekti. Diken salanlara deste deste gülle karşılık verebilecek olgunluğa ulaşmamızdı…

     Daha fazlasına ulaşabilmenin ve çoğalabilmenin, sevgiden ve iyilikten ziyade bir yolu yoktur. Bunu bir kez keşfettiğinizde, dünyaya ve ilişkilere bakışınız değişir. En önemli olgunun kendiniz, kendi huzurunuz ve ruhsal bütünlüğünüz olduğunu kavrar, daha mutlu olursunuz. Birikimlerinizin ve yaşanmışlıklarınızın kıymetini bilir, kalp kıranlarla iç dünyanızda barışıp, onlara gülümseyebilir, hatta minnet borçlu olabilirsiniz.

                                                         ***

      Aşk da, sevgi de sizin kendi gönül seranızda yetişir. Bunlar için uygun ortamı sağlarsanız, kendi yüreğinize iyi kök salarsanız, hayatınıza girecek olan kişi güzel bir çiçeğin yalnızca vesilesidir.

     İnsanların, Islanması içindir Yağmur,  

     Isınması içindir Güneş

     Ve Yanması içindir Ateş…

   Hayatınızda biri var diye çiçek açmaz bahçeleriniz. Açacak çiçeklerinize, vesilelerden yalnızca biri olur kıymet bilen, vesile olur sizi anlayabilen… Meyve vermek için değil, elinizdeki meyveyi paylaşabilmek için lazımdır sevilen…

   Bugün hayatınızda eksik olan bir çiçek değil, bir meyve değil, bir sevgili, bir eş değil…Bunu unutmayın..! Kendi kendinizi oluşturun. Kendinizi keşfedin... Zaten bahçeleriniz meyve dolu değil mi? Tadını çıkarın yaşamın. Ve kıymetini bilin elinizdekilerin…

   Yürekten seviliyorsunuz :)

 Bu yazı 275 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI