Bugun...
Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar..!


Bahadır LÜSER
bahadirluser@gmail.com
 
 

     Efsane dizi Deli Yüreğin ‘’Bumerang Cehennemi’’ isimli sinema flimini çoğumuz hatırlarız. Bu sinema fliminde hafızalara kazınan, Bozo ile Yusuf Miroğlu arasında bir mağarada hainleri sorgularken aralarında geçen diyaloglu repliği hatırlarmısınız? Bozo’nun o meşhur sözünü; ‘’ Bu memleketin ekmeğini yiyip ihanet eden, bir gün mutlaka ekmeği yediği yerden kurşunu yer’’

     Türkiye sevdalısı her yurttaşın en hassas olduğu nokta Vatan’dır. Ayarımız ile kimseyi oynatmayız. Oynamaya kalkanlar mutlaka tokatımızı yer ve yerin dibine girer.

                                                                      ***

     Son yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimini hatırlayalım. Ak Parti, İstanbul seçimini kazanmak için Teröristbaşı alçaktan ve kardeşinden medet umarak seçimi kaybetti. Şehit anaları, babaları, kardeşleri ve muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kandan alanlar, gereken tokatı sandıkta attı. ’ Kim olursan ol, Kimse hainlerle kolkola gezemez.’’ dedi. Mesaj açık ve netti….Bu mesajı algılayamayanlar her zaman kaybetmeye mahkum olacak elbet…

    Demokratik yollarla göreve getirilmiş birisi asla hainlerle bir araya gelmeyi meşrulaştıramaz ve bunu açıklayamaz.

   İçişleri Bakanlığının müdahalesi ile Güneydoğudaki Belediyelere Kayyum atanması tam bir vatanperverlik ve gaflete düşenlere en büyük mesajdır. Sayın İmamoğlu, Vatana ihanet edenlere destek verenlere kalkıp destek vereceksin sonra kalkacaksın ‘’Demokrasi ve Hukuk’’ diyeceksin…Merhum Necmettin Erbakan’nın dediği gibi ‘’ Sen kimi kandırıyorsun yaa…Hadi ordan, Hadi ordan.’’

    Evet Sayın İmamoğlu, yanlış yaptın. Maalesef Çamuru üzerine sıçrattın. Yazık ettin. Demokrasi dersi vereyim derken bir çuval inciri mundar ettin. Çocuk katilleri ile bir araya gelmeni asla unutmayacak bu necip Türk milleti…Özür borçlusun…Ama özürün bu yanlışı örter mi? onu da zaman gösterecek elbet…

 

                                                                     ***

    Sadece hainlerle birlikte olanlar ve onlarla birlikte hareket edenler değildir Türk milletine yanlış yapanlar..! Şu husus kesin olarak bilinmelidir ki, Herkes yaptığının hesabını günü gelince verecektir.

   Devlet malını savurganlık hastalığı ile pejmürde edenlerden de hesap sorulacaktır…

   Evet, İstanbul’u senelerce yöneten AKP ‘li  Başkanların ve yönetimlerinin yaptığı savurganlık hiçbir gerekçe ile açıklanamaz.

   Büyükşehir meclisinde konuşan İmamoğlu,‘’Ülke tarihinde ilk defa  980 milyon bir haftada buhar oldu.’’ derken iftira attığını veya şaka yaptığını da sanmıyorum. Büyükşehirin bütçesindeki gelir gider farkının 3,2 milyar lira olduğunu görünce nasıl bir önlem alması gerekiyordu ki, kim olsa önce israfı kısmakla başlardı. Ekrem İmamoğlu’da böyle yaptı. O sebeble Yenikapı miting alanına ihtiyaç fazlası Araçları dizdirdi.

                                                                      ***

     Ekrem İmamoğlu’nu şov yapmakla suçlayanlar, bu milletin karşına çıkıp O dizilen araçları ne hizmet amacıyla Belediye’ye aldığını açıklamalıdır. Hiçbir AKP’li yönetici veya devlet adamı ihtiyaç fazlası olarak dizilen o araçlar için şu ana kadar bir açıklama yapamadı.

    İsraf Haramdır! Savurganlık, şatafat ve haksız kazanç, milleti de devleti de yer bitirir.

    Yapılan israf ortadaysa bunu örtemezsiniz. ‘’ Devletin Mumu’’  diye başlayan idealist mücadele milletin malına, mülküne taarruz eden ve doymak bilmeyen bir savurganlığa döndü maalesef. Savunmaya geçmek yerine acilen toparlanmak lazımdır. Belediye başkanlarımız para harcar, yatırım yaparlar ama harcadıkları para şahsi paraları değildir. Milletin parasıdır. O zaman harcanan her kuruşun hesabını millete vermek zorundadırlar.

 

                                                                      ***

   Devlet bütün kurumları ile bir bütündür ve ciddiyetle yönetilir! İstanbul B.B.’nin kiralık araçları mevzusunda iktidar çevrelerinin itirazlarını da, Diyarbakır’da Annelerin vicdan çığlığına karşı sessiz kalanları da Türk milleti kabul etmez…Bu yazı 889 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Ayten Baran
08-09-2019 08:25:00

Düşüncelerimize tercüman olduğunuz, harika bir yazı olmuş. Kaleminize, yüreğinize sağlık. Tebrik ederim...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI