Bugun...
Burası Önemli..! Mutfakta Yangın Var..!


Bahadır LÜSER
bahadirluser@gmail.com
 
 

    Aslında bir gelenek midir bilinmez ama her seçim sonrası benzer şeyler yazılır. Seçmenin verdiği mesaj vesaire…Türk siyasetinin klasiği bir söz; ‘’ seçimin kaybedeni asla olmaz..!’’ ,her ne hikmetse kimse şapkasını önüne koyup biz nerde hata yaptık diye düşünmez yada düşünmek istemez…Sayın Cumhurreisimizin balkon konuşmasını iyi idrak ettiğimizde aslında anlayacağız işin gerçeğini, ne demişti hatırlayalım;’’ …Ekonomik tedbirleri bir an önce hayata geçireceğizhatalarımızdan ders çıkararak daha iyi çalışacağız, gönüllere giremediğimiz yerlerde gönüllere girmeye çalışacağız...’’

    Peki ertesi gün ne oldu? İktidar yalakası ve dalkavukları yine Cumhurbaşkanının ne demek istediğini anlamadı ve elmalarla armutları toplama hesabı yaparak yüzde 52’lik destansı başarı hikayesi yazdı. İşte bu kesim yüzünden rahmetli Erbakan Hocada yakınmadımı ‘’ Allah aşkına ne olursunuz bir kerede ne demek istediğimi siyonizmden önce siz anlayın’’ diye.

     Samimi şekilde bu işten bir ders çıkarmak isteyen varsa, Cumhurbaşkanımızın anlattığı Cengizhan’ın torunu Hülagü ile Kadıhanın hikayesini youtube’tan açıp bir kere daha dinleyebilirler.

     Kendi başarısızlıklarını görüp eleştirmek ve düzeltmek yerine karşı tarafın başarını lekemeye çalışmak nefsine esir olmuş, makam, mevki ve mal peşine düşenlerin, riya kokan şeytani oyunlarına kulp bulmak isteyenlerin taktiğidir. Malesef üzülerek görüyorum ki, hala sandıktan ders çıkarmayanlar var.

     Yiğidi öldür ama hakkını da yeme tabiri ile şunu da yazmadan geçemeyeceğim.. Seçim gecesi siyasi tarihe geçecek en anlamlı sözü de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu söyledi,’’…Zafer düşmana karşı kazanılır. Zafer değil,bir başarı bu…’’

 

    ***

     Evet, ortada bir kazanan varsa huzur isteyen Türk milleti kazanmıştır. Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Bolu’da, Artvin’de, Antalya’da, Mersin’de, Kırşehir’de, Ardahan’da, Bilecik’te  milletin ne mesaj verdiği, ne demek istediği gayet açık ve net. Mutfakta yangın var kardeşim. Bir an önce ekonomik tedbirler iktidar tarafından alınmalıdır. Seçim sonrası ATO başkanı Gürsel Baran’ın yaptığı, ’’Katma değerli üretimi sağlayarak, yapısal reformlar lazım..!’’ çağrısı, iktidar tarafında geniş yankı uyandırması gerekiyor.  

     Bu seçimin çok önemli bir kazanımı daha oldu. Kürt kökenli seçmen PKK diktasından kurtuldu. HDP’li sözde yönetici şarlatanlara usturuplu bir şamar attı. Ne yapsalar boş Et Tırnaktan ayrılmıyor işte…

     Bu seçimin sonunda işin özeti şu ki, Türkiye’de siyasi uslup bir an önce normale dönmeli, millete hizmet edilmeli ve ekonomik tedbirler İvedilikle hayata geçirilmelidir.Bu yazı 574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI