Bugun...
Dijitalleşme Süreci


Bahadır LÜSER
bahadirluser@gmail.com
 
 

       Bilgi Toplumu, bilgi teknolojilerinin iyi kullanıldığı ve katma değer olarak hayata sunulduğu toplum olarak tanımlanır.

       Bilgi toplumunu tanımlarken bir çok sorularda beraberinde gelmiştir.

       Acaba bilgi toplumu aynı zamanda Bilgili toplum mudur?

       Varlığı ve varlığının devamı için özellikle çok bilgiye veya bu bilgiyi üretmeye ihtiyaç duyan toplum mudur?

       Doğru sorulara doğru cevapları bulan milletler Dijitalleşme Sürecinde bir çok dünya ülkesini geride bırakarak, muasır medeniyetler seviyesinde emin adımlarla ilerlemektedir.

       Peki ya Türkiye

       Cumhurbaşkanımızın en büyük hayali ve hedefi olan Muasır medeniyet seviyesine ulaşma amacını ne zaman kavrayacağız…Hedef  2023, Hedef  2071 gibi…

       Bu satırları okuyan okuyucularım ve beni tanıyan dostlarım, ‘’ Bahadır AKP’li oldu sonunda…’’ diye düşünmesinler ve demesinler. Ben her zaman ki gibi eğri olana eğri, doğru olana doğru derim. Zerre kadarda kimseden korkmam ve çekinmem…

       Beni iyi anlayınız..! ‘’Hep birlikte Türkiye’’ mantığını artık daha sağlam oturtmamız gerekiyor… Aslında bu bir Ubuntu öğretisidir. “Doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz…’’ 

                                                        *****

     "Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak’’ Atatürk'ün de en büyük hedefi olmuştur. Bizler Ülke olarak 21. yüzyılın gerçekleri ile yüzleşirken, hayatın akışını da kaçırmamak ve ülke olarak hep ileriye gitmek zorundayız.

       Veriyi ve bilgiyi tüketen toplum değil…Veriyi ve Bilgiyi İşleyip katma değer yaratarak Ülkemize katkıda bulunan toplum olmak  zorundayız.

       Yaşı 50’nin üzerinde olan insanlar daha iyi hatırlayacaktır. Kimsenin o zaman hayal bile edemediğini, Merhum Necmettin Erbakan 1993 yılında anlatmıştı.

       Bir çoğunuz hatırladınız bile..!

       Erbakan, SİHA ve İHA uçaklarını anlatırken ne demişti..

       ‘’ Korkarım ki ! Beni anladığınızda dövecek diziniz de kalmayacak...!’’

                                                       *****

        Yeni Dünya düzeni tıkır tıkır işliyor. Bir devir artık kapanıyor… Belkide yakın zamanda kapitalist sistem diye bir şey de kalmayacak…

        Uyanık olmak ve Dijitalleşme sürecinde her alanda Ülkemizi, milletimizi düşünmek zorundayız.

        Hafızam beni yanıltmıyorsa, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2017 yılının sonlarına doğru ‘’ Kripto Para’’ ile ilgili bir önerisi vardı. Kendi kripto paramızı üretelim ve kendi kripto para borsamızı kuralım diye…

        Bence bu ülke adına yapılmış en iyi öneri ve fikirdi…

        Son zamanlarda Dijital alt yapı, Blockchain  Teknolojisi üzerine daha hızlı bir şekilde  kurulmaya başlandı.

        Bizler bu teknolojinin neresindeyiz ve nasıl ilerleyebiliriz diye düşünmemiz gerekiyor. Bu konuda gerekli tüm adımları atmakta geç kalmış sayılmayız.

       Muhtaç olduğumuz güç damarlarımızdaki Asil kanda mevcuttur.

                                                     *****

        Sağcı, Solcu, Komünist, Ülkücü, Devrimci ve bunun gibi kavramları artık aşmamız gerekiyor. Kim hangi fikirde olursa olsun..!

       Siyasetin Ana teması neydi, Hatırlayalım ..!  ‘’ Önce Ülkem ve Milletim’’

       Veriyi, bilgiyi tüketen toplum olmaktan veri ve bilgi üreten, ürettiklerini ürüne dönüştürebilen bir yapının kurulması çok önemlidir. Gelecekte tüm dünyanın bu şekilde bir düzen üzerinde ilerleyeceği hesaba katılarak bu alanda uzun vadeli planlar yapılmalıdır.

       Ulu önderimizin de dediği gibi;

      ‘’Mevzu bahis vatansa gerisi Teferruattır.’’Bu yazı 700 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

İsmail
13-04-2020 22:30:00

Azîz milletim Vatani için canını harmanındaki buğdayını vatana vermiştir, yiyecek kalmadığından uzum hosafiyla savunma yapmış bu saglambirligi maneviyatı çeşitli oyunlarla bölmeye çalıştılar inşallah biz musluman mümin olarak kendimize donecegiz yazın için çok teşekkür ederim.

İsmail
04-04-2020 16:23:00

Yazın için teşekkürler bizim milletimiz bir Çanakkale Sarkamisi tarihe yazmıştır. Biz bir oluruz. EVDE KAL Türkiye Allah yardimcimiz olsun basimizdakilere BASIRET AKIL versin.

Ismail luser
04-04-2020 14:40:00

Müslüman Turk Milletimizden Allah razi olsun. Helal süt emmiş genetiği değişmemiş insanlar neslimizi sürdürecek hertürlü yiyeceğe domuz geni veren zihniyet yoğurtta jelatin lokumda dün öğrendim domateste de varmış Allahım bizim bunlardan haberimiz yok yapılan dualarımızı temiz insanlar gibi kabul et . Kandilimiz mübarek olsun EVDE KALIN Dua edin salı kandil günü önemli birgün selamlar.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI