Bugun...
100 BİN KONUT...


Cevdet SEZER Cevdet SEZER'in Kalemi
cevdetsezer@kocaelihaber.com.tr
 
 

100 BİN KONUT... 
VE 1 MİLYAR 715 MİLYON TL KEŞ PARA

RTE Para toplamayı çok iyi biliyor dediğimde kimse inanmıyor. 

 

Milletin hiç derdi yokken "İmar Barışı" dedi. Millet hazır evi için dünya para verdi. Bi halta yaradığı da yok. Para cukka. 

 

Şimdi de 100 Bin Konut Projesi; ortada sadece rakamlar var. Evlerin şekli şemali, nereye nasıl ve ne düzende yapılacağı hiç ama hiçbir şey yok. 

 

PARA LAZIM BİR ŞEY BULMAMIZ GEREKLİ: 
2002'de ünlü bir yabancı ekonomisti okumuştum, milletin cebindekini alabilen hükumetler maddi sıkıntı çekmez, önemli olan o parayı nasıl alacağını bulmak

 

RTE Buluyor... 

 

1 MİLYAR TL (169 MİLYON DOLAR) HEDEF 
Hol ve Yumurtanın olmadığı bir dönemde sadece 1 ay gibi kısa bir sürede halkın cebindeki parayı halka vaat ettiği "SÖZDE KONUT YAPACAĞIZ İSTİYORSANIZ BAŞVURUN, BAŞVURANDAN PARA ALIYORUZ" muhabbeti ile 1 MİLYAR TL, ABD Doları ile 169 MİLYON DOLAR para toplanması muhtemel ki bence toplanır. 

 

YA SONRA?... 
Ben en az 5 sene bu evlere girilemeyeceğini düşünüyorum. En az 1,5-2 sene kura çekimi yapılamayacağını düşünüyorum. Yani Bu 1 Milyar TL beleşten gelmiş bir para olarak RTE için mükemmel bir kaynak. Bunu düşünen beyin kimse valla onu cumhurbaşkanı yapmamız lazım. Adam hakketten iyi biliyor işini. 

 

2 YILDA 715 MİLYON TL KAZANÇ
Vergi Dairesi Hesaplama Aracıyla parayı hesapladığımızda 2 yılın sonunda yasal faizle 1 Milyar TL, 1 Milyar 715 Milyon TL yapıyor. 

 

Olay millete ev vermek, ev yamak değil. Alenen para toplamak, yasal dilencilik yapmak. 

 

Proje yok, hiçbirşey yok,  bir mimar bulunup proje bile çizilmemiş, altyapı yok.... Hazır para. Yeminle bu bir kepazikten başka birşey değildir. 

 

RTE Samimiyse vatandaştan başvuru ücreti almamalıdır. Bu yazı 2002 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI