Bugun...
Kandıra'da ki Satışlara İhtiyaç Var mı


Cevdet SEZER Cevdet SEZER'in Kalemi
cevdetsezer@kocaelihaber.com.tr
 
 

Kandıra’da satışa çıkan her belediye malında aklıma gelenleri saymakla bitiremem. Cengiz Kan zamanında başlayan ve bir türlü bitirilemeyen, maddi ihtiyacı iktidarda olmalarına rağmen bir türlü gideremeyen AKP iktidarı yedi yedi bitiremedi desek yalan olmayacaktır. 

Cengiz Kan’ın en değerli yerleri satıp gereksiz yatırımlar yaptığını hatırlıyorum. Hatta reklam serüveninde Kandıra’yı sel basmıştı. 

Bugün Kandıra’nın merkez mahallelerinde yapılan arsa satışı neden yapılmaktadır? Hangi açığı  kapatmak içindir? İktidardasınız ve elinizde ki ALO gücünü kullandığınız halde neden belediye malının satıldığının cevabı hiçbir Kandıralıyı tatmin etmeyecektir. 

Kandıra’da değerlendirilebilcek bir dünya yatırım veya çalışma alanı olduğu halde kamu malının satışı, özelleştirilmesi meselesi neden ısrarla devam etmektedir. 

Ben bir Kandıralı olarak satışlara karşıyım, bu satışın onayı için kalkacak her ele de bunun hesabını her daim gördüğüm yerde sorarım. 

Bu belediyenin geliri bellidir, gideride ona göre yapılmalıdır. Reklam, pofpoflama v.b. gerekçelerle yer satışı etik değildir. Gelirine göre harcama yapacaksın, kısacak, kemer sıkacak yatırımını yapacaksın veya varsa gelir getirici faaliyetin, planın programın ona göre plan yapıp projelendirip gelir getirici faaliyetlere gireceksin. 

Bugün İZGAZ gibi, İZAYDAŞ, Yuvacık Barajı gibi gelir getirici bir çalışman varsa imzayı atacaksın; bizde alkışlayacağız. 

Kandıra’yı nasıl bulduysan öyle bırakıp gideceksen adayda olmayacaksın, başada geçmeyeceksin. Ben Kandıra’daki AKP çalışmaları beğenmiyorum. Yaptığı bir çalışmada göremiyorum. 

Belediyeciliği ya yapın yada yapan birini bulup görev verin size öğretsin, çalışsın. Al maaşı bak keyfine zamanı artık bitmiştir. Bilinçli ve görebilen bir Kandıra halkı var artık. 5-10 sene öncesindeki SAF KANDIRALI ayağı bitmiştir. 

Yer satışını durdurmak meclis üyelerinin görevidir, hepsine sesleniyorum, satış değil yatırım için mücadele verin.Bu yazı 519 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI